Atrakcje Mierzei Wiślanej
Krynica Morska jest perłą Mierzei Wiślanej i dogodna destynacją dla dalszego odkrywania regionu
Piękne piaszczyste plaże, pachnący las oraz bogactwo fauny i flory zachęcają podczas wypoczynku do spacerów i poznawania okolic.
Poniżej przedstawiamy miejsca, które warto odwiedzić wypoczywając w Krynicy Morskiej. Są to zarówno trasy spacerowe jak i całodniowe wycieczki do okolicznych miejscowości.
Niezwykłe miejsce
Muzeum Zalewu Wiślanego
W Kątach Rybackich, tuż przy porcie znajdą Państwo Muzeum Zalewu Wiślanego. Jest to nie tylko historia rozwoju rybactwa i rybołówstwa na Mierzei ale przede wszystkim historia rozwoju osadnictwa i hołd dla pierwszych mieszkańców. Warto odwiedzić, by zobaczyć stare łodzie rybackie – czółna (dłubanki) oraz używanego przez zalewowych rybaków, 10-metrowego barkasa.
Muzeum Zalewu Wiślanego
Kąty Rybackie, ul. Rybacka 64
Największa kolonia w Polsce
Rezerwat Kormorana i Czapli Siwej
Gniazdowanie kormoranów na Mierzei Wiślanej odnotowano już w drugiej połowie XIX w. W 1957 r. utworzono tu rezerwat ornitologiczny o pow. 10,79 ha. W 1959 r. kolonia liczyła 117 par kormoranów.
Obecnie jest to największa kolonia tego gatunku w Polsce i jedna z większych w Europie.
Kormoran jest bardzo ciekawskim stworzeniem, doskonale lata, pływa i nurkuje. Potrafi zanurzyć się do głębokości 20 metrów i przebywać pod wodą nawet do dwóch minut. Gniazda zakłada w koronach sosnowych drzew. Jaja składa w maju lub w czerwcu. Na zimę odlatuje na zachód, na mierzeję wraca w marcu.
Miejsce historii i refleksji
Muzeum Stutthoff
Smutna pamiątka II Wojny Światowej. Miejsce pamięci, historii i zadumy.
Obóz powstał 2 września 1939r jako obóz lokalny był przede wszystkim miejscem internowania ludności polskiej z terytorium Gdańska i Pomorza Gdańskiego.
Dopiero po dwóch latach starań, przypieczętowanych wizytą Reichsführera SS Heinricha Himmlera 23 listopada 1941 r., w dniu 7 stycznia 1942 r. Stutthof został obozem koncentracyjnym.
stegna
Kościół Parafialny
Lokalny kościół parafialny z unikalnymi podwieszonymi do stropu malowidłami na płótnie mistrza Reinholda Schneidera, modelem statku ufundowanym przez rybaków za ocalenie życia oraz zabytkowymi organami.
Na wieży znajduje się gałka z chorągiewką wietrzną na której widnieje data 1682.
Każdego roku w kościele tym Polska Filharmonia Bałtycka organizuje Festiwal Organowy.
Atrakcje dla rodzin
Wiele atrakcji dla dzieci znajdą Państwo również w miejscowości Jantar, warto tam dojechać korzystając z Żuławskiej Kolei Dojazdowej, która sama w sobie jest nie lada atrakcją dla dzieci. Kolejka dojeżdża do Mikoszewa, tam gdzie Wisła wpływa do Bałtyku. Miejsce magiczne.
- mini zoo
- wioska indiańska
- Art Inwazja Owadów
- Kolejka edukacyjna
- rejsy statkiem
- kolej wąskotorowa
- mewia łacha
- jazda konna