Twoje zgłoszenie zostało pomyślnie przesłane. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.
Wstecz

ZAPYTAJ O POKÓJ

Jeżeli masz dodatkowe pytania, zadzwoń:
+48 55 247 61 25
+48 512 595 659

Uwaga: Twoja rezerwacja wymaga potwierdzenia

Nie będziesz się nudził

Atrakcje Mierzei Wiślanej

Krynica Morska jest perłą Mierzei Wiślanej i dogodna destynacją dla dalszego odkrywania regionu

Piękne piaszczyste plaże, pachnący las oraz bogactwo fauny i flory zachęcają podczas wypoczynku do spacerów i poznawania okolic.
Poniżej przedstawiamy miejsca, które warto odwiedzić wypoczywając w Krynicy Morskiej. Są to zarówno trasy spacerowe jak i całodniowe wycieczki do okolicznych miejscowości.

Niezwykłe miejsce

Muzeum Zalewu Wiślanego

W Kątach Rybackich, tuż przy porcie znajdą Państwo Muzeum Zalewu Wiślanego. Jest to nie tylko historia rozwoju rybactwa i rybołówstwa na Mierzei ale przede wszystkim historia rozwoju osadnictwa i hołd dla pierwszych mieszkańców. Warto odwiedzić, by zobaczyć  stare łodzie rybackie – czółna (dłubanki) oraz używanego przez zalewowych rybaków, 10-metrowego barkasa.

Muzeum Zalewu Wiślanego
Kąty Rybackie, ul. Rybacka 64

Największa kolonia w Polsce

Rezerwat Kormorana i Czapli Siwej

Gniazdowanie kormoranów na Mierzei Wiślanej odnotowano już w drugiej połowie XIX w. W 1957 r. utworzono tu rezerwat ornitologiczny o pow. 10,79 ha. W 1959 r. kolonia liczyła 117 par kormoranów.

Obecnie jest to największa kolonia tego gatunku w Polsce i jedna z większych w Europie.

Kormoran jest bardzo ciekawskim stworzeniem, doskonale lata, pływa i nurkuje. Potrafi zanurzyć się do głębokości 20 metrów i przebywać pod wodą nawet do dwóch minut. Gniazda zakłada w koronach sosnowych drzew. Jaja składa w maju lub w czerwcu. Na zimę odlatuje na zachód, na mierzeję wraca w marcu.

Miejsce historii i refleksji

Muzeum Stutthoff

Smutna pamiątka II Wojny Światowej. Miejsce pamięci, historii i zadumy.

Obóz powstał 2 września 1939r  jako obóz lokalny był przede wszystkim miejscem internowania ludności polskiej z terytorium Gdańska i Pomorza Gdańskiego.

Dopiero po dwóch latach starań, przypieczętowanych wizytą Reichsführera SS Heinricha Himmlera 23 listopada 1941 r., w dniu 7 stycznia 1942 r. Stutthof został obozem koncentracyjnym.

stegna

Kościół Parafialny

Lokalny kościół parafialny z unikalnymi podwieszonymi do stropu malowidłami na płótnie mistrza Reinholda Schneidera, modelem statku ufundowanym przez rybaków za ocalenie życia oraz zabytkowymi organami.

Na wieży znajduje się gałka z chorągiewką wietrzną na której widnieje data 1682.

Każdego roku w kościele tym Polska Filharmonia Bałtycka organizuje Festiwal Organowy.

Z dzieckiem

Atrakcje dla rodzin

Wiele atrakcji dla dzieci znajdą Państwo również w miejscowości Jantar, warto tam dojechać korzystając z Żuławskiej Kolei Dojazdowej, która sama w sobie jest nie lada atrakcją dla dzieci. Kolejka dojeżdża do Mikoszewa, tam gdzie Wisła wpływa do Bałtyku.  Miejsce magiczne.

  • mini zoo
  • wioska indiańska
  • Art Inwazja Owadów
  • Kolejka edukacyjna
  • rejsy statkiem
  • kolej wąskotorowa
  • mewia łacha
  • jazda konna